Укладену в нанотрубки воду можна застосовувати для доставки ліків в організм

admin Новини технологій та техніки

Укладену в нанотрубки воду можна застосовувати для доставки ліків в організмАмериканські дослідники придумали, як використовувати на практиці те, що вода в мікроскопічних кількостях змінює свої властивості.

Проведені кілька років тому експерименти з водою, вміщеній в нанотрубки, показали, що вона починає поводитися досить дивно. Приміром, продовжує залишатися льодом навіть тоді, коли температура значно перевищує 0˚ С. Причина полягає в тому, що у надмалому просторі молекулам води потрібно значно більше енергії на відрив одна від одної і формування рідини.

Олег Преждо і Віталій Чабан з Рочестерського університету в Нью-Йорку (США) вирішили ретельніше вивчити технологію поведінки води в замкнутій нанотрубці при нагріванні.

Вони встановили, що точка кипіння води в контейнері діаметром 2 нм (це максимальний розмір наноемкості, при якому спостерігаються якісні зміни) значно вище, ніж у нормальних умовах. І якщо, досягнувши цієї межі, трохи збільшити температуру, тиск всередині нанотрубки різко зросте і вода просто розірве її.

Дослідники пропонують помістити в нанотрубку з водою лікарський засіб і провести таку капсулу повз захисних систем організму. А потім її можна буде нагріти ззовні за допомогою інфрачервоного лазера, не ушкоджує навколишні тканини, і випустити препарат.

Результати роботи опубліковані в журналі Американського хімічного суспільства ACS NANO.

Вконтакте
Pinterest