NASA показало концепт мякого робота для дослідження супутника Юпітера Європи.

admin Новини технологій та техніки

Американське аерокосмічне агентство NASA розробляє робота для вивчення крижаних вод супутника Юпітера Європи. Нова машина буде отримувати енергію з місцевих магнітних полів. М'який робот-амфібія, нагадує вугра або кальмара, є частиною програми NASA з інноваційних передових концептів (Innovative Advanced Concepts, NIAC).

Робот для вивчення Європи буде використовувати інноваційний спосіб отримання енергії, оскільки сонячні панелі є ненадійним ресурсом. Він буде оснащений спеціальною антеною, здатною отримувати електричні заряди з змінних магнітних полів місцевого середовища.

Довгострокова мета полягає у вивченні супутників газових гігантів, таких як Європа, зокрема, у водних регіонах, для яких не підходять звичайні енергосистеми, — йдеться в заяві NASA.

NASA показало концепт мякого робота для дослідження супутника Юпітера Європи.

Для програми NIAC агентство обрало 15 різних ідей, кожна з яких буде підкріплена грантом у розмірі 100 000 доларів. Підготовка техніко-економічного обґрунтування концептів переможцями займе дев'ять місяців. Найуспішнішим учасникам відкриється другий етап програми, який передбачає фінансування 500 000 доларів і два роки досліджень.

Раніше, в цьому році, NASA розглянула можливість відправки в холодні метанові озера і річки Титану (найбільший супутник Сатурна) безпілотного підводного човна. Враховуючи величезну відстань між Титаном і Землею, субмарина буде функціонувати автономно.

Програма NIAC фінансує різні передові концепти, які володіють потенціалом трансформувати майбутні місії в космосі, надати їм нові якості або значно змінити наявні підходи до запуску, будівництва та управління аерокосмічними системами.

Вконтакте
Pinterest