Настає ера телевізорів ультрависокої роздільної здатності

admin Новини технологій та техніки

Настає ера телевізорів ультрависокої роздільної здатностіТВ-галузь починає невідворотний перехід на стандарт нового покоління 4K, також відомий як Ultra HD. Панелі цього формату мають роздільну здатність 3840×2160 пікселів, що в чотири рази більше порівняно з Full HD (1920×1080 пікселів). Але чи готові споживачі до покупки 4К-телевізорів?

У тому, що майбутнє саме за Ultra HD, сумніватися вже не доводиться. Підтвердженням тому стала виставка CES 2014, що пройшла в Лас-Вегасі (Невада, США). Свої новітні 4К-дисплеї показали тут всі без винятку провідні виробники, включаючи Sony, Panasonic, Sharp, Toshiba, Samsung і LG. Причому йдеться як про звичайні плоскі РК-панелі, так і про увігнуті пристрої на органічних світлодіодах (OLED).

І все ж таки поки поширенню 4K-телевізорів будуть перешкоджати кілька факторів.

По-перше, поки база даних контенту формату Ultra HD щодо мізерна. Звичайно, вирішення цієї проблеми - лише питання часу: медіакомпанії вже пропонують фільми у відповідній якості. Але ось повноцінного телевізійного мовлення стандарту 4К, по всій видимості, доведеться чекати ще довго.

По-друге, при завантаженні Ultra HD-відео через Інтернет користувачам буде потрібно стабільне з'єднання з досить високою пропускною здатністю. Мова йде як мінімум про 15 Мбіт / с і безлімітних тарифних планах. Втім, у великих містах складнощів з цим виникнути не повинно, хоча, звичайно, істотно зросте навантаження на канали передачі даних.

По-третє, є питання з розміром 4K-телевізорів. Так, наприклад, найменша панель Samsung відповідного формату має діагональ 55 дюймів, а тому для неї потрібно досить велике приміщення: у звичайній кімнаті, скажімо, на 18-20 квадратних метрів вона буде виглядати не надто недоречно. Чи це тільки здається ?

Нарешті, поки потенційних покупців може відлякати висока ціна панелей нового покоління.

Втім, учасники ринку сходяться на думці, що протягом п'яти років левова частка продаваних у розвинених країнах телевізорів буде відповідати формату 4K. Більш того, за прогнозами аналітиків, різниця в ціні між пристроями Full HD і деякими моделями Ultra HD-панелей вже до кінця поточного року може скоротитися до 10%. Просуванню стандарту також сприятиме новий відкритий формат стиснення відеоматеріалів VP9 ( VP-Next), що розробляється Google. Він передбачає зменшення бітрейту на 50 % порівняно з VP8 при збереженні колишньої якості відео.

Вконтакте
Pinterest