Невикористовувана ємність акумуляторів: резерв чи баласт?

admin Новини технологій та техніки

Невикористовувана ємність акумуляторів: резерв чи баласт?Створення нової матеріалознавчої бази для виробництва більш ефективних акумуляторів займе не один рік, а «правильні» батареї потрібні гібридам і електромобілям вже сьогодні. Одним з методів підвищення їх ККД без принципового оновлення техпроцесів може стати розміщення в кожній акумуляторної комірці... власної системи датчиків.

Автовиробники, які використовують літій (і не тільки вони), ходять по краю: перегрів знижує ефективність батарей, переохолодження - тим більше. Все ускладнює очевидний факт : акумулятор, що складається з безлічі деталей, місцями може бути перегрітий, а в інших точках прекрасно себе почуває.

З іншого боку, при зарядці частина елементів може бути вже заповнена, а інша - недозаряжена, тому, щоб не пошкодити осередок, всі сучасні великі акумулятори заряджаються і розряджаються не до кінця, залишаючи резерв. Або, точніше, баласт, бо використовувати цей «резерв» вбудована система управління батареєю ніколи не дасть, тому він бовтається, просто обтяжуючи машину і примушуючи її витрачати більше енергії на кілометр пробігу. Зростає і ціна.

Але автовиробники не навмисне роблять свій продукт дорожче: вони просто перестраховуються, бо не знають, яка температура і вольтаж в кожному осередку.

Але, як відомо, і від баласту можна позбутися, вибравши більш раціональну форму корпусу корабля. «Ми запитуємо: що якщо ми приберемо ці шори ? Скільки можна буде додатково вичавити з батареї, якщо точно знати, що відбувається всередині?» - Задається риторичним питанням Ілан Гур ( Ilan Gur ), голова відповідної програми американського Агентства передових досліджень в галузі енергетики ( ARPA - E).

Щоб отримати інформацію без проблем, пов'язаних з струмами в батареях, датчики використовують оптоволокно, яке не є електропровідним і не схильне до впливу акумулятора. Проект, імовірно, підвищить вартість літієвої батареї на 5%, однак при цьому акумулятор тієї ж потужності, згідно моделюванню та експериментів, можна буде безпечно зменшити на чверть, що в підсумку серйозно здешевить кінцевий продукт.

Важливо і те, що більш легкі електромобілі будуть витрачати менше ват-годин на одиницю пробігу, додатково нарощуючи дальність.

Вконтакте
Pinterest