NFC-телефони стануть масовим явищем в 2011 році

admin Новини технологій та техніки

NFC-телефониМобільні телефони з підтримкою технології NFC (Near Field Communication) в 2011 році стануть масовим явищем, впевнений сайт DigiTimes, який проаналізував ринкову ситуацію.

Компанії Nokia, Samsung і RIM вже готові до випуску таких моделей. Та й виробники NFC-чіпів мають всі необхідні рішення.

Нарешті, деякі мобільні оператори (наприклад, американські T-Mobile USA, AT & T і Verizon Wireless) у наступному році запустять ряд сервісів, пов'язаних з використанням NFC.

Технологія NFC підтримується створеним в Samsung смартфоном Nexus S. Щоправда, в ньому використовується не власний чіп корейського вендора з вбудованою флеш-пам'яттю, представлений днями, а рішення фірми NXP Semiconductor.

Nokia планує вбудовувати чіпи NFC в усі смартфони 2011-го модельного року (за деякими даними, такий чіп вже є в моделі C7-00). Навіть Apple розглядає можливість інтеграції цих мікросхем в наступні «айфон». (Цікаво про гібридний акамулятор)

NFC - технологія бездротового високочастотного зв'язку малого радіусу дії, що дозволяє обмінюватися даними між пристроями, які знаходяться на відстані близько 10 см. Це означає, що за допомогою NFC-гаджетів можна оплачувати покупки та послуги (скажімо, проїзд в метро) безконтактним способом, отримувати додаткову інформацію про товари і т. п.

Ну а один з перших серійних NFC-телефонів, Sagem Cosy постачається в комплекті зі спеціальними змінними мітками, що роблять можливою активацію тих чи інших функцій при проведенні апарату над ними.

Вконтакте
Pinterest