Нові акумулятори відновлюються самі

admin Новини технологій та техніки

Нові акумулятори відновлюються саміНа Вашингтонській конференції Американської асоціації сприяння науці співробітник Іллінойсського університету в Урбані та Шампейн Скотт Уайт (Scott White) представив концепцію «самовідновлюючихся» літій-іонних акумуляторів.

У процесі заряду і розряду акумуляторів анод циклічно збільшується і зменшується в розмірах. Амплітуда змін не надто велика, але з часом вона все одно може викликати появу тріщин і розломів, а це порушує нормальну роботу батареї.

Слідкувати за станом анода повинні введені в його графітову структуру мікросфери. При утворенні тріщин пластикові оболонки сфер розриваються, і їх вміст випливає, заповнюючи розлом і відновлюючи електропровідність. В якості наповнювача можна використовувати галій, температура плавлення якого незначно перевищує кімнатну, сплав індію з галієм або сплав індію, галію й олова.

Мікрокапсули також запобігають збоям пов'язаним з аномальним підвищенням температури усередині акумулятора; іноді це призводить до виникнення пожежі, і наслідки бувають самими серйозними. Поставлену задачу вирішують мікроскопічні сфери з поліетилену: коли температура всередині батареї доходить до 105 C, вони розм'якшуються і створюють ізолюючий шар, що зупиняє перебігу струму.

«Ми протестували все це на реальних акумуляторах, - заявив у своєму виступі пан Уайт. - Ідея чудово працює ».

P.S. Почитайте про тонкоплівкові транзистори на вуглецевих нанотрубках

Вконтакте
Pinterest