Нові шини для Hummer

admin Новини технологій та техніки

Нові шини для HummerКоли в 1888 році Джон Данлоп запатентував пневматичну шину, він навряд чи припускав масштаб популярності своєї ідеї. Але, комфорт при їзді, відносна надійність, можливість регулювати за допомогою тиску в шині ходові якості автомобіля, мотоцикла або велосипеда зіграли вирішальну роль. Протягом ста років водії накачували свої колеса, заклеювали їх при ушкодженнях, а виробники шин намагалися підстрахувати своїх покупців на випадок проколу всілякими протекторами або іншими мудрими пристроями.

Одні датчики тиску, якими оснащено багато сучасних машин чого варті! Вони чутливі, але не дуже надійні, і їх нав'язливий писк здорово дратує, змушуючи недовірливого водія вискакувати з машини і стукати ногою по колесах.

Схоже, ця епоха все ж повільно, але вірно підходить до завершення. Уже кілька років тому компанія Michelin, провідний гравець на шинному ринку, розробила експериментальне колесо Tweel, яке не потребувало накачування. Тобто, пружність забезпечувалася не гумовою «бульбашкою», а самою конструкцією колеса, що складається з маточини, поліуретанових спиць особливої форми і зовнішнього обода з протектором як у звичайної шини. Пробні заїзди на всіляких носіях - тракторі, Segway, Audi A6, - показали прекрасну керованість, пристойну надійність і нормальне демпфірування, нічим не гірше традиційного колеса, яке накачане повітрям. За одним винятком - вібрації на високій швидкості. Проект був відправлений на доопрацювання. І ось зараз, американська компанія Resilient Technologies у співпраці з Cooper Tire оголосила про запуск у виробництво новітнього «безповітряного» колеса для позашляховиків Hummer. Його конструкція, хоч і розроблена заново і нагадує полімерні соти, тим не менш, базується на тих же принципах, що і Tweel. Інша справа, що Resilient Technologies вдалося укласти контракт з військовим відомством США, і з 2011 року всі Humvee, бойові варіанти Hummer, оснащені «стільниковими» шинами, що не вимагають накачування. А це значить, що вони не бояться кулі або навіть невеликої міни, і коштують, до того ж, дешевше чим звичайні зимние шины. Трохи пізніше безповітряні колеса, як обіцяє компанія-винахідник, будуть доступні і простим смертним. Навіть, якщо вони не їздять на Hummer.

Вконтакте
Pinterest