Новий тип LCD екранів вміє відображати статичну картинку без затрат енергії

admin Новини технологій та техніки

Новий тип LCD екранів вміє відображати статичну картинку без затрат енергіїВ Гонконгському університеті науки і технологій винайшли новий тип LCD матриці, якому для відображення статичного зображення не потрібно енергії.

Як і E-Ink в електронних книгах оптично перезаписуваний рідко-кристалічний екран (optically rewritable liquid crystal display або ORWLCD) вимагає енергію тільки для оновлення картинки, але може потім відображати її як мінімум протягом декількох років.

Відсутність електродів робить екрани на базі ORWLCD більш тонкими, природно вони використовують менше енергії і простіше у виробництві. Отже при масовому переході на нову технологію повинні бути дешевше.

Ще однією перевагою ORWLCD є можливо формування 3D картинки на екрані за допомогою зміни поляризації світла. Кожне зображення модифікується таким чином що виходить три картинки: вихідне зображення і два зображення отримані модифікацією освітлення на 45 градусів вліво і вправо.

Новий тип дисплея поки є лише прототипом і підтримує тільки відтінки сірого, а його частота оновлення недостатня для відображення відео. Однак поява подібного типу екранів в мобільних пристроях стала б невеликим проривом, так що подальші дослідження в цій області дуже важливі.

Вконтакте
Pinterest