Одяг стане «батареєю»

admin Новини технологій та техніки

Одяг стане «батареєю»Вчені розробили електропровідний матеріал, який можна вшивати у вигляді ниток в звичайну тканину. Від нього цілком реально підзарядити мобільний телефон або плеєр.

Ідея, використана командою дослідників з Технологічного інституту штату Джорджія (США) під керівництвом професора Чжун Лінь Вана, заснована на принципі іоністора (суперконденсатора).

Це пристрій здатний накопичувати енергію і служити джерелом живлення. Воно вигідно відрізняється від звичних батарей - зокрема високою ефективністю та швидкою підзарядкою з можливістю перезаряджати його чи не нескінченно. Правда, у нього порівняно невеликий термін служби.

У даному випадку іоністор сконструйований за допомогою особливим чином розташованих нанопроводів з оксиду цинку, вшитих у звичайну тканину. Ці мініатюрні проводки були «вирощені» на проводах більшого розміру з очищеного пластику, а також на кевлар. Потім дроти обернули кевларом і завантажили в рідкий гель-електроліт, необхідний для передачі заряду.

З матеріалу, що утворився, можна формувати нитки і вшивати їх у тканину. Додаткові оболонки із золота або оксидів марганцю збільшують ємність одержаних джерел живлення.

Вибір на користь оксиду цинку як основи для іоністора зроблений не випадково: ця речовина взаємодіє з іншими матеріалами при відносно невисокій температурі (до 100°С) і до того ж безпечна для людини і навколишнього середовища.(Можете почитати про самовідновляючийся полімер)

Раніше команда професора Вана розробила наногенератор, який можуть також вшивати в одяг і порушувати напруга в нитках-проводках. Це відбувається під дією п'єзоелектричного ефекту, який виникає від ударів серця, звуку кроків людини або навіть від легкого вітерцю.

Результати роботи опубліковані в журналі Angewandte Chemie.

Вконтакте
Pinterest