Пентагон наділить солдатів «зором термінатора»

admin Новини технологій та техніки

SCENICC - бінокулярний приладПристрій, що кріпиться до захисного шолому, дозволяє бачити тривимірне зображення, яке передане з цифрових камер, а також позначати об'єкти.

Проект Soldier Centric Imaging via Computational Cameras effort (SCENICC) представлений Управлінням перспективних досліджень (DARPA), яке входить до складу Міністерства оборони США.

SCENICC - бінокулярний прилад, який допомагає бачити простір на 360  градусів із зоною охоплення шириною приблизно в кілометр. Також передбачений миттєвий 10-кратний зум. Крім того, пристрій володіє системою цілевказівки, розпізнавання та маркування об'єктів (включаючи позначення загроз), відстеження траєкторії снарядів та іншими подібними властивостями.

Важить пристосування всього 700 грамів, його безперебійна робота може забезпечуватися протягом «24 з гаком годин в нормальних умовах». Механізм управління поки невідомий, але, безумовно, руки бійця задіяні в цьому не будуть.

Необхідні дані повинні надходити від інших аналогічних приладів, а також засобів розвідки - наприклад, з дронів, безпілотних літальних апаратів. Не дуже, втім, зрозуміло, наскільки успішно людина зможе справлятися з такими потоками інформації, особливо в гарячці бою.

У разі успішної реалізації проекту (на що може піти до чотирьох років) розробка може скласти конкуренцію системі Nett Warrior, яку проектують відразу три компанії - Raytheon, Rockwell Collins і General Dynamics. Nett Warrior припускає створення комплексу гаджетів, які розміщуються на тілі солдата і об'єднують цифрові карти, комп'ютери та радіозв'язок. А IBM в цей час наблизилась до створення революційної пам'яті...

Само собою, SCENICC замінить «просунуті» переговорні пристрої на базі смартфонів або інших мобільних засобів зв'язку, що розробляються зараз у надрах оборонного відомства.

Вконтакте
Pinterest