Побудований потенційний підкорювач Маріанської западини

admin Новини технологій та техніки

Triton SubmarinesБатискаф, створений американською компанією Triton Submarines, здатний пірнути на максимальні глибини в Світовому океані.Triton Submarines не перший рік спеціалізується на випуску невеликих підводних апаратів для розважальних і дослідницьких занурень. По всій видимості, її інженерам не дають спокою лаври «Трієста» - єдиного пілотованого підводного апарата, який досяг дна Маріанського жолобу півстоліття тому, - і тепер вирішено повторити це досягнення.

Підкорення-повторення, якщо тільки воно відбудеться, буде здійснюватися за допомогою апарату Triton 36 тисяч (цифра в найменуванні означає максимальну глибину занурення у футах - в метрах це 10 972). Зараз його прототип проходить випробування.

Відмінною особливістю Triton 36 000 є використання в якості матеріалу для захисного ковпака кабіни не традиційного акрилу, а боросилікатного скла. У це скло добавлено окис бору, що робить його стійким до різкої зміни температури. Розробка належить компанії Rayotek Scientific, послугами якої користуються такі монстри, як Boeing, DuPont, 3M і НАСА.

Корпус, очевидно, теж посилено високоміцними матеріалами, але технологія його виготовлення не розкривається. Бути може, голова Triton Submarines Брюс Джонс побоюється конкуренції з боку Virgin Oceanic - чергового дітища британського підприємця Річарда Бренсона, що готове заглибитися на 11 кілометрів.

Triton дорожче свого суперника: $ 15 млн проти $ 10 млн. Зате в ньому може розміститися не одна людина, а троє. Хто ж стане першим (точніше, другим після «Трієста») підкорювачем рекордних океанічних глибин?

Вконтакте
Pinterest