Planetary Society проведе випробування космічного апарату з сонячним вітрилом

admin Новини технологій та техніки

Planetary Society готується випробувати космічний апарат, запропонований легендарним астрономом (і засновником Planetary Society) Карлом Саганом. Судно називається LightSail і використовує сонячне вітрило для руху. Цікава конструкція була успішно випробувана на Землі, але тепер її чекають випробування у верхніх шарах атмосфери, де особливу увагу буде приділено розгортання величезних майларових вітрил в польоті.

Planetary Society проведе випробування космічного апарату з сонячним вітрилом.

Хоча світ не має маси, він має імпульс, який можна передати судну. Космічні агентства використовують цей принцип з перших днів космічних польотів. Звичайно, ефекти сонячного світла на малих космічних апаратах практично не проявляються, але LightSail буде оснащений великими листами з майлара. Коли фотони стикаються з матеріалом сонячного вітрила, частина їх поглинається, а частина відбивається. Це створює невеликий тиск на парус — достатній, щоб підштовхнути сам апарат.

Сонячне вітрило вже використовувалося в космосі - Япония і США вже розгортали невеликі сонячні вітрила раніше. LightSail, однак, буде мати майларовой парус в 32 квадратних метри. На додаток до вітрила, апарат повинен оснащуватися системою зв'язку, батареями, сонячними панелями, бортовим комп'ютером та іншими забезпеченням. Все це вміщається в крихітний корпус 3U Cubesat розміром з буханець хліба.

Planetary Society проведе випробування космічного апарату з сонячним вітрилом.

Сонячні вітрила потрапляють в ту ж категорію, що й технології іонного двигуна: їх тяга дуже мала, але вони надзвичайно ефективні. У випадку з сонячним вітрилом, вам взагалі не потрібно ніяке паливо, тому його ефективність у деякому роді нескінченна, якщо не враховувати тривалий час розгону. Ви отримуєте силу в декілька ньютонів навіть з гігантського сонячного вітрила, тому деякі проекти міжпланетних вітрил включають площі набагато більші — у сотні або тисячі квадратних метрів. Вчені до цих пір працюють над тим, як розгорнути щось такого розміру.

Гігантські сонячні вітрила можуть досягати гарної швидкості, якщо дати їм достатньо часу. Вважається, що великий сонячний парус може досягти значної частини від швидкості світла. Деякі з запропонованих проектів передбачають розгін до 20 000 метрів в секунду під час перельоту до однієї з планет.

Зонд LightSail, що працює на Linux, не буде достатньо великим, щоб відправитися до інших планет Сонячної системи, але стане кроком у цьому напрямку. Майбутні випробування, заплановані на 20 травня, пройдуть на достатній висоті над Землею, щоб розгорнути вітрила і перевірити систему. Потім апарат впаде. Якщо все піде за планом і вітрило розгорнеться як потрібно, Planetary Society буде готуватися до реальної місії в квітні 2016 року.

Вконтакте
Pinterest