Platypus: надводно-підводний електричний катер

admin Новини технологій та техніки

Platypus: надводно-підводний електричний катерЩо буде, якщо спробувати схрестити катамаран, субмарину і катер? Вийде незвичайний водний засіб пересування Platypus, про який ми і поговоримо сьогодні.

Представлене на зображеннях судно - проект компанії Platypus Craft SAS, якою керує француз Франсуа-Олександр Бертран (François-Alexandre Bertrand). Концепція човна була продемонстрована в 2011 році, і ось тепер у розробників готовий робочий зразок, що проходить всебічні випробування.

Що ж являє собою Platypus? Зовні судно походить на класичний двухкорпусной катамаран, в центральній частині якого розташований майданчик для двох пасажирів. Правда, всідаються вони не пліч-о-пліч, а один за одним.

Центральна частина Platypus закріплена на чотирьох (по дві з кожного боку) гідравлічних опорах. Вони дозволяють піднімати пасажирський відсік над поверхнею води або опускати під воду. У першому випадку пілот і сидяча за ним людина як би ширяють у повітрі на висоті до 50 см, у другому - занурюються на глибину до двох метрів. У режимі «субмарини» повітря для дихання подається через спеціальні трубки від бортового компресора.

У поточній версії Platypus приводиться в рух двома електричними моторами, які отримують живлення від 10-кіловатного блоку літій-іонних акумуляторних батарей. Заряду вистачає приблизно на чотири години роботи в змішаному надводно-підводному режимі.

Максимальна дальність ходу складає близько 55 км. Середня швидкість при русі над водою - 9 км/год, гранична - 18 км/ч. Човен важить 720 кг, його габарити - 5,7 × 2,46 м.

У перспективі конструктори мають намір випустити варіант судна з двома човновими моторами Mercury потужністю 9,9 к. с. кожен. Така силова установка дозволить розганятися до 74 км/год на воді при більшому в порівнянні з акумуляторної версією запасі ходу.

Перш ніж Platypus надійде у виробництво, його автори хочуть внести в конструкцію кілька змін. Одним з них стане опциональна підводна клітка, що захищає пасажирів від мешканців морських глибин. Крім того, планується оснастити судно 20-метровим повітряним шлангом, який дозволить відчути себе більш вільно при вивченні водойм. Під сидіннями будуть розміщені відсіки для додаткових кисневих балонів. Нарешті, з'явиться майданчик в задній частині човна.

Перші комерційні зразки Platypus, згідно поточному графіку, будуть випущені в березні- квітні 2014 року. Стартова ціна моделі з двигуном внутрішнього згоряння - € 42 тис., варіант з електромоторами і живленням від батарей обійдеться мінімум в € 50 тис. Замовлення на гібрид катамарана і субмарини почнуть прийматися з грудня: сума внеску для потенційних покупців - від € 5 000.