Портативний вітрогенератор

admin Новини технологій та техніки

Портативний вітрогенераторВітроенергетика здається оптимальним вибором для віддалених локацій, де підключення до єдиної енергосистеми практично неможливо, а регулярні поставки палива скрутні. Але поки її розвиток стримується громіздкістю вітряків і тривалістю їх доставки і зборки. Американська компанія Uprise Energy сподівається змінити ситуацію зі своїм Portable Power Center (PPC).

Портативний вітрогенератор має встановлену потужність в 50 кВт, проте досягається вона лише при досить сильному вітрі, рівному 8,9 м/с. У більшості регіонів такі вітри нечасті, тому компанія вказує також продуктивність для більш поширених середньорічних 5,36 м/с (у більшості штатів США середньорічна швидкість вітру перевищує 5 м/с): вона дорівнює 12 кВт. Теоретично цього достатньо, щоб забезпечити електрикою 15 середніх американських домогосподарств - за умови, зрозуміло, що вітер буде дути постійно.

Але головні в характеристиках нового вітряка інші цифри. Габарити дозволяють транспортувати його, включаючи вміщаючий систему причіп, в стандартних сорокафутових контейнерах, які можна буксирувати звичайною вантажівкою. Лопаті мають довжину в 6,5 м, а сумарна висота вітряка в розкладеному вигляді - 24 м при вазі в 5300 кг. Розгортання протікає за пару годин і здійснюється, по запевненнях виробника, однією людиною.

До речі, да: міцний монтажник в змозі утримати склопластикові лопаті в 6,5 м., але зовсім одному робити це буде не надто зручно. Завдяки стабілізованим опорам, які мають велику «п'яту», вітряк не завалиться на будь-якому твердому грунті - і без всякої необхідності в фундаменті. Зрозуміло, перш його доведеться додатково закріпити декількома тросами.

Однією з ключових проблем, з якою зараз зіткнулися розробники, є простий і дешевий метод накопичення енергії в ті години, коли вона не споживається, для тих годин, коли вона потрібна, а у вітру трапився вихідний. Опрацьовується кілька варіантів, включаючи електроліз води в компактній установці з умовою подальшої утилізації водню.

На жаль, ціна обіцяного дива мобільного вітроенергетики поки не викликає ентузіазму. На перших порах мова йде про $ 240 тис., тобто $ 4 800 на кіловат установленої потужності, що вдвічі дорожче, ніж у великомасштабних вітряків. При цьому поява Portable Power Center у вільному продажу, імовірно, намічено на кінець 2013 року.

Зрозуміло, розробники запевняють, що при середній швидкості вітру в 5,36 м/с вартість електроенергії, одержуваної від їхнього дітища, складе всього $ 0,10-0,12 за кВт/год, якщо ви будете двадцять років безперервно експлуатувати турбіну. Це, безумовно, так, але тільки за відсутності додаткових витрат на акумуляцію енергії в штильові дні і повному цілодобовому використанні всієї енергії вітряка. Без додаткових систем накопичення та віддачі енергії вам у будь-якому випадку знадобиться установка аварійного електроживлення.

Вконтакте
Pinterest