Євросоюз розробляє правила руху для повітряних апаратів майбутнього

admin Новини технологій та техніки

Євросоюз розробляє правила руху для повітряних апаратів майбутньогоПерсональні літальні машини, відмінні від сучасних літаків і вертольотів, тільки починають випробовуватися, а європейська влада вже готова витратити € 4300000 на те, щоб упорядкувати їх використання.

Програма створення транспортної системи для подібних апаратів (personal aerial vehicle - PAV) носить назву MyCopter. Судячи по такому позначенню, а також щодо концептуальних зображень літаючих автомобілів, які тримають в розумі учасники дослідження і їх спонсори з Європейської комісії, в майбутньому ми пересядемо з авто на апарати вертолітного типу.

Оскільки вони будуть злітати з місця (подібно австралійському Hoverbike), для них не потрібно спеціальних аеродромів - а значить, подібні літаючі апарати набудуть широкого поширення в містах. Тому в першу чергу дослідники з британського університету Ліверпуля і швейцарської Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL) роздумують над тим, як убезпечити пересування безлічі повітряних машин в обмеженому просторі.

Розробники пропонують зробити апарати, керовані автопілотом, з можливістю переходу на ручний режим пілотування. А орієнтуватися ЛА будуть за радіосигналами, скануючим лідари, аудіо-і відеосенсори та інші датчики, що запобігають зіткнення. Схожа система вже тестується на 10 роботах-вертольотах як частина проекту Swarmanoid, який також фінансується Єврокомісією. Повноцінна технологія повинна з'явитися в 2014 році.

Крім того, фахівці мають намір виробити правила поведінки в повітряному просторі і створити простий користувальницький інтерфейс для управління прийдешньої бозна коли технікою.

Але колись - до того як європейці почнуть в масовому порядку переходити на PAV - новими технологіями, найімовірніше, скористаються безпілотники та інші учасники повітряного руху.

Вконтакте
Pinterest