Представлена нова технологія створення складних мікроструктур

admin Новини технологій та техніки

Представлена нова технологія створення складних мікроструктурПрофесор Джон Форкас (John Fourkas) і його колеги з Університету Меріленда (США) представили нові матеріали і новий нанотехнологічний метод, за допомогою яких можна отримувати мініатюрні версії компонентів, необхідних для медичної діагностики, сенсорів і інших подібних додатків.

Вчений вважає, що ці мікродеталі, багато з яких неможливо зробити традиційними способами, дозволять знизити вартість відповідних медичних аналізів при меншому необхідному обсязі досліджуваного зразка.

Г-н Форкас і його група розробили унікальний метод точкової літографії та матеріали, які роблять можливою одночасну 3D-маніпуляцію з мікроскопічними об'єктами при використанні оптичного пінцета. Згідно звіту, опублікованому в журналі Chemical Science, за допомогою комбінації цих технологій можна збирати складні тривимірні структури з безлічі мікроскопічних об'єктів. Робота грунтується на ранньому дослідженні цього ж колективу, що дозволила використовувати видиме світло для створення мініатюрних структур, які призначені для виробництва інтегрованих схем та оптичних комунікацій.

В основі методу - відкритий групою Джона Форкаса ефективний спосіб використання хімії генерації радикалів за допомогою багатофотонних поглинань у водному середовищі. Комбінація багатофотонного ініціювання полімеризації і оптичного пінцета дозволила не тільки безпосередньо збирати тривимірні структури з мікроскопічних об'єктів, а й створювати такі об'єкти, як мікронитки. За словами вчених, все це принциповим чином розширює арсенал методів, доступних для отримання функціональних мікроструктур у водному середовищі.

Технологія сумісна з безліччю матеріалів, стверджують дослідники. Наприклад, можна сплітати одна з одною нитки абсолютно різних композицій для створення нових функціональних мікроматеріалов або побудови мікроскопічних пристроїв, в яких будівельні блоки мають різні хімічні і фізичні властивості.

Вконтакте
Pinterest