Проект приватного космічного корабля Dream Chaser перевірений і схвалений

admin Новини технологій та техніки

Проект приватного космічного корабля Dream Chaser перевірений і схваленийАерокосмічна фірма Sierra Nevada завершила попередній розгляд проекту свого космічного корабля Dream Chaser.

Перевірка закінчилася через тиждень після першого випробувального польоту, в ході якого великотоннажний вертоліт проніс модель в натуральну величину через хмари поблизу Денвера для дослідження її аеродинамічних характеристик.

«У нашій програмі беруть участь 12 партнерів по лінії виробництва, сім центрів НАСА і три університети більш ніж з двадцяти штатів, - говорить Марк Сіранджело, який керує в Sierra Nevada відділом космічних систем. - Всі вони допомогли завершити два важливих етапи розробки майже одночасно. Тепер починається нова фаза».

Dream Chaser, що зовні нагадує мініатюрний шаттл, зможе брати на борт сім чоловік. Його будуть запускати з допомогою ракети «Атлас-5», а сідати він буде як звичайний літак. Перші випробування заходу на посадку і самої посадки заплановані на найближчі місяці. Експлуатація корабля повинна початися до 2016 року.

Sierra Nevada - одна з чотирьох компаній, які ось уже два роки отримують фінансування за програмою НАСА Commercial Crew. Проект спрямований на стимулювання розробки приватних кораблів, здатних доставити астронавтів на Міжнародну космічну станцію. Три інших - Blue Origin, Boeing і SpaceX.

НАСА сподівається, що принаймні дві з цих компаній досягнуть мети до 2017 року. До тих пір американська космонавтика буде залежати від російських апаратів «Союз». Нагадаємо, що шаттли були відправлені на пенсію в минулому році.

Blue Origin розробляє «двоконусний» корабель під кодовою назвою Space Vehicle, тоді як Boeing і SpaceX длубаються над модулями CST-100 і Dragon відповідно. У травні «Дракон» став першим приватним апаратом, який пристикувався до МКС. Корабель блискуче продемонстрував свою готовність виконати дванадцять вантажних рейсів, запланованих НАСА.

SpaceX трудиться також над пілотованої версією «Дракона», яка буде введена в експлуатацію  через три роки. НАСА зазначає, що у Blue Origin і Boeing теж все в порядку.

Вконтакте
Pinterest