Прозорі сонячні батареї допоможуть продовжити час роботи гаджетів

admin Новини технологій та техніки

Прозорі сонячні батареї допоможуть продовжити час роботи гаджетівПрозорі сонячні батареї допоможуть продовжити час роботи гаджетів. Поки одні компанії намагаються продовжити час автономної роботи мобільних пристроїв, розробляючи компактні генератори енергії начебто устілок для взуття, інші буквально вилизують конструкцію гаджетів. Так, французька SunPartner запропонувала новий спосіб інтеграції сонячних елементів у фронтальну частину смартфонів і планшетів.

Виріб SunPartner являє собою особливу панель, що володіє прозорістю, яка може накривати весь дисплей мобільного пристрою, розташовуючись під або над сенсорною поверхнею. Товщина панелі дорівнює 300 мкм, а прозорість досягає 95%.

Панелі SunPartner мають спеціальну структуру, яка забезпечує можливість сприйняття зображення і одночасну генерацію енергії. Смужки тонкоплівкових сонячних елементів чергуються в них з прозорим матеріалом. Поверх такого шару розташовується масив крихітних лінз: вони з одного боку служать для фокусування світлових променів на сонячних елементах, а з іншого - створюють візуальний ефект цілісності картинки.

Стверджується, що при звичайному використанні мобільного пристрою інтегрована панель SunPartner дозволяє збільшити час автономної роботи приблизно на 20%. Теоретично ж час «життя» гаджетів далеко від розетки може бути продовжена на 50%.

Розробники відзначають, що, перебуваючи на робочому місці або, скажімо, в ресторані, користувачі часто кладуть смартфон або планшет на стіл дисплеєм вгору. У цьому випадку вбудована сонячна панель виявиться як не можна до речі: акумулятор буде накопичувати екологічно чисту енергію.

SunPartner подала близько 30 патентних заявок на розробки, пов'язані зі своїм винаходом. Інтеграція панелей в мобільні пристрої призведе до їх подорожчання всього на пару доларів.

Зараз компанія веде переговори з провідними виробниками стільникових апаратів про комерціалізацію технології. Перші пристрої з панелями SunPartner можуть з'явитися на ринку в 2014 році.

Вконтакте
Pinterest