Робогепард

admin Новини технологій та техніки

РобогепардТорік робот нарешті вперше зміг пробігти швидше людини. А тепер у тамтешнього Cheetah виробництва Boston Dynamics з'явився побічний син (втім, ми вас попереджали ) - WildCat.

Поки він не такий швидкий, як прабатько, і розганяється не до 45, а лише до 26 км/год, але ж і Cheetah при першій демонстрації показував всього 30 км/год і начебто навіть не мріяв засоромити Усейна Болта.

Коригування алгоритмів переставлення ніг - або ми повинні сказати «коригування ходи» ? - різко змінило картину. І не факт, що WildCat не пройде по тій же дорозі.

Це, друзі, величезний прогрес, навіть не снилися його прародичу - гепарду. Так, нинішні алгоритми постановки кінцівок одноманітні ( хоча гальмування «колінами» вже вражає ), але ж алгоритми - справа наживна. І гепарди в зоопарку теж бігають не швидше 50 км/ч. Та й ви, дорогий читачу, бігаєте не так добре, як ваш палеолітичний предок або сучасні масаї, що легко заганяють левів і інших зебр. Але у робота є великі можливості для вдосконалення, і незабаром він напевно покаже зовсім інші результати. Безсумнівно, алгоритми постановки кінцівок доведеться серйозно змінити, як мінімум для пересування по грунту (і снігу!), І нам вже не терпиться побачити їх нові версії.

Так, бензиновий мотор поки шумить, так що кінцева задача конструкторів робобігуна - створення малопомітного бойового робота-тактичного розвідника, здатного пересуватися по будь-якій місцевості, - поки здається далекою і не дуже підйомною. Однак слід підкреслити, що прототипи нових авто теж ревуть ( просто по-звірячому Але на них відпрацьовується аж ніяк не малошумність, яку шліфують вже після виявлення потенціалу конструкції. У інших створінь Boston Dynamics з бензиновим мотором шум, до речі, досить помірний.

Так що і WildCat, звичайно ж, скоро буде майже крастися, тим більше що у відомих колах бродять впевнені чутки: недалекий день появи гібридних роботів-розвідників на крокуючій платформі, які зможуть долати великі відстані до точки боїв з працюючим ДВЗ - а там вже бігти хоча і швидко, але практично безшумно.

Вконтакте
Pinterest