У американського робота-більярдиста з'явився суперник в Німеччині

admin Новини технологій та техніки

Андроїда навчили грати в пулАндроїда навчили грати в пул - причому так, як це роблять люди. Він тримає кий обома руками і легко кладе кулі в лузу. Навіть завидно!За навчання робота «мистецтву катання куль» взявся Томас Нірхоф, молодий спеціаліст з Інституту автоматично контрольованих інженерних систем Мюнхенського технічного університету (TUM). Камера підопічного відстежує розташування луз і позиції куль.

Розрахувавши траєкторію за допомогою спеціально розробленої програми і зайнявши зручну позицію, залізний більярдист використовує свої кінцівки з сімома ступенями свободи кожна, щоб завдати удару. Зрозуміло, києм. Під час випробувань робот забивав «прості» кулі в 80% випадків і одного разу зміг загнати в лузу п'ять куль підряд.

Нірхов і його колеги Омірос Куракіс і Сандра Хірш презентували штучного гравця на травневій конференції з робототехніки та автоматизації ICRA 2011.

У минулому році людиноподібний більярдист з'явився в США - розробники з Willow Garage навчили пулу універсальну роботизовану платформу PR2. Може, пора включити цю дисципліну в розіграш Робокубка, щоб німець і американець зійшлися камера до камери, кий до кия за одним столом? Ви б на кого поставили?

Вконтакте
Pinterest