У продаж надійшов робот-дворецький

admin Новини технологій та техніки

У продаж надійшов робот-дворецькийСаме так можна охарактеризувати людиноподібний пристрій, призначений для надання навігаційних послуг у місцях загального користування.Гуманоїда на ім'я REEM сконструювали фахівці іспанської компанії PAL Robotics. Він має габарити, близькі до людських: зріст становить 170 см, а вага - 90 кг. Правда, на відміну від нас, залізний пересувається на колесах.

Робот обладнаний стандартним комплектом приладів і сенсорів (відеокамера, мікрофон, датчики руху і орієнтації в просторі) і має 22 ступені свободи. У його корпус можна помістити 30 кг корисного навантаження, і ще по 3 кг він здатний нести в кожній руці. Пересувається машина зі швидкістю 4-5 км/год, запасу батарей їй вистачає на 8 годин роботи.

Завдяки сенсорному екрану на грудях REEM допомагає відвідувачам торгових центрів, лікарень, музеїв, аеропортів ознайомитися з плануванням будівлі та отримати всю необхідну інформацію, а також зробити відеодзвінок.

Андроїд, «знає» кілька мов, може провести гостя, попутно виступивши в ролі гіда або аніматора для дітей; вбудовані системи розпізнавання обличчя і голоси забезпечать взаємодію зі співробітниками «рідної» (для REEM) установи.

Один з механічних помічників уже заступив на службу в Національному виставковому центрі Абу-Дабі (ADNEC) в ОАЕ, ще два десятки будуються для близькосхідних клієнтів. Вартість виробу не уточнюється.

Вконтакте
Pinterest