Робота навчили підійматися по стінах за допомогою клею

admin Новини технологій та техніки

Робота навчили підійматися по стінах за допомогою клеюМеханічний робот дереться по стрімких поверхням, випускаючи клейку речовину, яка стає рідкою після нагрівання і твердне при охолодженні.Конструктори застосовували всілякі хитрощі для того, щоб змусити пристрої підніматися по вертикалі: це були і магніти, і тиск водного струменя, і навіть надзвуковий повітряний потік. Найбільш очевидний варіант - клей - теж пропонувався, проте проект вийшов не дуже переконливим. Швейцарські інженери використовували цікаву схему, що володіє як достоїнствами, так і недоліками.

Робот, побудований фахівцями Лабораторії біонічної робототехніки при Швейцарської вищої технічної школи Цюріха (ETH Zurich), використовує термоплавкий адгезив. Тверда речовина розплавляється при проходженні через нагрівальний елемент і, застигаючи, забезпечує тимчасове зчеплення робота зі стіною.

Одним з головних недоліків машини є її повільність: кожен «крок» займає близько півтори хвилини. Ще одна проблема - цятки клею, які робот залишає за собою, значно обмежують функціональність розробки. Компенсувати це можуть здатність підніматися по будь-яким типам поверхні і дуже висока вантажопідйомність, про яку аналогам залишається лише мріяти. У проведених експериментах елемент площею 4 кв. см, що приклеївся до стіни, витримав 60 кг навантаження.

Словом, з таким набором властивостей знайти роботу гідне застосування буде, напевно, не дуже просто. Технологія представлена ​​на конференції з інтелектуальних роботизованим систем IROS 2011, яка пройшла в Сан-Франциско (США) 25-30 вересня.

Підготовлено за матеріалами IEEE Spectrum.

Вконтакте
Pinterest