На озброєння американських поліцейських і пожежників надійшов робот-скаут

admin Новини технологій та техніки

ThrowbotМаленький механічний помічник здатний розвідати обстановку в приміщенні до того, як туди попрямують сміливі люди.

Мобільна машинка Throwbot (буквально «Брособот») складається з циліндричного корпусу з двома коліщатками на кінцях, гнучкого «хвоста», який волочиться по землі, відповідаючи за балансування, а також вбудованої відеокамери та двох антен. Робот названий так, оскільки його можна закидати в будівлю або приміщення здалеку. Легкий і міцний пристрій витримує падіння з висоти 9 м.

Штучний розвідник, що важить 544 г, сконструйований інженерами компанії ReconRobotics. Зроблено з титану та авіаційного алюмінію; для коліс використаний литий поліуретан. Довжина корпусу «Брособота» становить 187 мм, а діаметр коліс - 76 мм.

Як тільки Throwbot виявляється в приміщенні, він починає оглядати околиці зі швидкістю 30 кадрів в секунду і передавати картинку оператору. Темпи пересування - близько кілометра на годину, радіус дії всередині і зовні об'єкта - відповідно 30 і 90 м.

Throwbot вже зарекомендував себе на "полях битв», а тепер влада офіційно дозволили йому нести цивільну службу: ReconRobotics отримала відповідний дозвіл. Щоправда, не без застережень: пристрій працює на частотах радарів, а тому може створювати їм перешкоди.

Зокрема, роботу дозволено використовувати для передачі даних тільки діапазон 436-442 МГц (і сусідні діапазони - в екстрених випадках), а застосовувати його повинні виключно поліцейські і рятувальні служби в тих місцях, де існує загроза для життя і безпеки людини. У перший рік можна провести не більше 2 000 одиниць, а в другій - до 8 000 пошукових роботів.

Незважаючи на досить жорсткі обмеження, виробник задоволений. Його Throwbot послужить суспільству.

Вконтакте
Pinterest