Роботів наділили знімними «мізками»

admin Новини технологій та техніки

Роботів наділили знімними «мізками»Створено пристрій, який кріпиться до будь-якого роботизованого пристрою і додає йому нові здібності. Крім того, він може перетворити смартфон в пульт управління побутовою технікою.Розробка компанії BirdBrain Technologies, «дочки» американського Університету Карнегі - Меллона (CMU), по суті є контролером, а зовні являє собою невелику трикутну коробочку.

Прилад, названий Brainlink, взаємодіє зі смартфоном, ноутбуком та іншими гаджетами і пристроями  Windows, Mac OS, Linux або Android. Зв'язок здійснюється по Bluetooth, що, на жаль, обмежує радіус дії десятьма метрами.

Brainlink призначається насамперед для простих роботів або тих, що мають строго заданий і незмінний набір можливостей. Наприклад, знаменитий робопилесос Roomba можна навчити більш складним видам прибирання - скажімо, миття підлог або згрібання листя у дворі. З цим винаходом на борту користь можуть принести навіть іграшкові роботи, які використовуються виключно для забави: чому б не змусити мініатюрного Оптимуса Прайма приносити пиво (придумано не нами, а авторами розробки!) з холодильника?

Ще одне вміння, яким може похвалитися Brainlink, полягає в перехопленні сигналів пультів дистанційного керування і перенаправлення їх на смартфон або комп'ютер. Інакше кажучи, вам надається можливість змінити спосіб контролю телевізора та іншої домашньої техніки - припустимо, зробити його голосовим.

Виріб, за який BirdBrain Technologies просить $ 125, може стати в нагоді інженерам-аматорам або застосовуватися в освітніх цілях. Його «начинку» можна міняти і доповнювати, а все програмне забезпечення має відкритий вихідний код.

Вконтакте
Pinterest