Розроблений новий стрибучий робот-розвідник

admin Новини технологій та техніки

Розроблено новий стрибучий робот-розвідникСвіжа версія Sand Flea - стрибаючого робота-розвідника, розробленого американською компанією Boston Dynamics, - здатна прицільно стрибнути на висоту третього поверху, передаючи при цьому стійку відеокартинку на камеру солдата-спостерігача.

Початок робіт по Sand Flea, розпочавшому свою історію від Precision Urban Hopper, відноситься до 2009 року. Основна ідея бота в тому, що для ефективного пересування на місцевості зі складним рельєфом (такій, наприклад, як в міських боях, настільки улюблених американською армією) не потрібно літати або ходити.

Sand Flea їздить на колесах, хоча і з досить розвиненим профілем. Вони, на думку розробників, створюють менше опору, ніж гусениці, і при цьому забезпечують високу прохідність в міських умовах. Щоб долати складні і високі перешкоди, робот володіє унікальною рисою - стрибучістю. Пневмоштанга, діюча від стисненого вуглекислого газу (згадаємо, що на ньому ж працюють багато травматичні пістолети), дозволяє роботу стрибнути на висоту до десятка метрів двадцять п'ять разів підряд без заміни балона з газом. Причому при будь-якому результаті стрибка бот зможе продовжувати рух: йому все одно, приземлиться він на голову або навпаки, - адже з обох сторін він плоский. А місце, куди Sand Flea потрапить після стрибка, дуже передбачувано, що є наслідком стрімкості маневру, що мінімалізує вплив бокового вітру на дальність та знесення.

Для чого всі ці стрибки і кривляння? У міських боях інформація від літака-безпілотника часто не потрібна: з нього не побачити, як противник перебігає по приміщеннях зруйнованого будинку, заводського корпусу, підвалах та каналізації. Хоча дрони приміщень розробляються, поки вони тільки вчаться літати. А ось «Піщана блоха» вже стрибає, і вона дійсно здатна заскочити на дах будинку або у вікно.

Іншою принциповою перевагою бота, на думку конструкторів, є його менша уразливість для прицільного вогню в закритих приміщеннях. Плескатій і без великих (щодо тіла) площин, таких як гвинти або крила, їй байдужі стрілки, адже більшість солдатів у бойових умовах не користуються прицілом, а палять «інтуїтивно». Потрапити випадково в цього верткого малюка і справді значно складніше.

Відомо, що випробування пристрою в Афганістані вже минули бойову стадію. Але залишається питання про те, що буде, якщо станцію управління та самого бота захоплять бійці противника: управління дроном дуже просте і не вимагає навіть грамотності, джойстик зможе освоїти будь-хто...

Вконтакте
Pinterest