Розроблено швидкий спосіб очищення води від радіоактивного цезію

admin Новини технологій та техніки

Розроблено швидкий спосіб очищення води від радіоактивного цезіюЯпонські вчені запропонували технологію, яка може стати в нагоді при ліквідації наслідків аварії на АЕС «Фукусіма-1».Методика, розроблена фахівцями хімічної компанії JNC, включає кілька етапів. Спочатку у воду, яка містить цезій-137, додають адсорбент - ферроціанід. Він зв'язує цезій, після чого здійснюється реакція отриманої речовини з хлорним залізом.

Потім додається лужний розчин, що призводить до утворення нової речовини, що володіє яскраво вираженими магнітними властивостями. Його можна видалити з води за допомогою магнітної сепарації.

У ході експериментів авторам методики вдалося витягти з ємності з водою 99,5% цезію, концентрація якого становила 10 частин на мільйон, менше ніж за 10 хвилин. Це значно швидше в порівнянні з використанням цеолітів і інших твердих адсорбуючих агентів. А ще - дешевше.

Тепер JNC розраховує пристосувати технологію для обробки великих обсягів забрудненої рідини, після чого її можна буде застосовувати для очищення тихоокеанських вод від радіоактивного цезію.

Вконтакте
Pinterest