«Розумне» взуття проведе ... в соціальні мережі

admin Новини технологій та техніки

«Розумне» взуттяВикористання у взутті ідентифікаційних міток дозволить взаємодіяти з веб-сайтами без участі комп'ютерів і смартфонів.Концептуальна розробка KarmaTech компанії WeSC і школи цифрових медіа Hyper Island з Карлскруна (обидві - Швеція) експлуатує технологію радіочастотної ідентифікації (RFID). Остання дозволяє зчитувати дані, що зберігаються на спеціальних позначках, за допомогою радіосигналів.

RFID досить давно застосовується для інвентаризації об'єктів (товарів на складах і в магазинах, книг у бібліотеках), а також для ідентифікації особистості (браслети в лікарнях і нічних клубах, біометричні паспорти).(Новина - Лазер «зворотної» дії)

Але тут випадок особливий. Будучи нанесеною на підошву взуття, RFID-мітка взаємодіє зі зчитувальним пристроєм у вигляді килимка або вертикальній панелі, розташованої поруч з підлогою. Рідер відправляє дані користувача на сервер-посередник, який передає їх у соціальну мережу у вигляді повідомлення про місцезнаходження або статусу в соціальній мережі.

Кафе та інші подібні заклади можна оснастити аналогом Facebook-кнопки «Мені подобається» («Like»), що дозволяє, вставши на один килимок з новим знайомим, додати його у віртуальні друзі. Крім того, взуття з мікрочіпом дасть можливість проходити на різні заходи або, скажімо, отримувати знижки.

Головною проблемою KarmaTech є відсутність зчитувальних пристроїв там, де, за задумом авторів, передбачається використовувати RFID-технологію. Тому говорити про комерційний застосуванні ідеї поки зарано. Можливо, її вдасться реалізувати найближчим часом у тестовому варіанті.

У минулому серпні схожий «трюк» провернула компанія Coca-Cola, яка роздала браслети з мітками в одному з літніх таборів в Ізраїлі. Маркетингова акція виробника напоїв дозволила молодим людям скласти віртуальний звіт про відпочинок для своїх друзів в соціальних мережах.

Вконтакте
Pinterest