Сенсори в зубах видадуть брехунів

admin Новини технологій та техніки

Сенсори в зубах видадуть брехунівМожливо, незабаром людям, що намагаються скинути зайву вагу або позбавитися від нікотинової залежності, буде набагато складніше обдурити лікаря, заявляючи про нібито точне виконанні всіх приписів і чіткому дотриманні графіка. Цьому завадять крихітні електронні сенсори, які можуть бути імплантовані в зубну порожнину або заховані в зубному протезі.

Розробкою саме таких датчиків займаються фахівці Національного тайванського університету в Тайбеї.

Проектований виріб включає мініатюрний акселерометр і керуючі електронні ланцюги. Чіп фіксує рухи нижньої щелепи і відправляє інформацію на зовнішній комп'ютерний пристрій - смартфон, планшет або ноутбук. Далі в роботу вступає програмне забезпечення, аналізуюче дані на відповідність певним шаблонам. У підсумку система може визначити, скільки часу людина витратила на жування їжі, ковтання рідини, розмови, покашлювання і інше

У поточному вигляді чіп може бути поміщений на стоматологічну скобу або вбудований в зубний протез. У перспективі розміри будуть зменшені настільки, що виріб поміститься в зубну порожнину - скажімо, під пломбу.

Дослідники впевнені, що розробка виглядає багатообіцяюче. Тестування на восьми добровольцях показало, що система коректно розпізнає щелепну активність протягом 94% всього часу моніторингу.

Але поки є певні складності. Існуючий прототип сенсора використовує зовнішнє живлення, що подається по тонкому проводу. Тому розробникам належить знайти спосіб інтеграції мікробатареї або генератора енергії. Крім того, ще тільки належить оснастити розробку контролером бездротового зв'язку Bluetooth з низьким енергоспоживанням.

Так чи інакше, зубні електронні сенсори теоретично можуть використовуватися для збору інформації про ефективність лікування пацієнтів з різними ушкодженнями нижньої щелепи, а також про людей, що проходять курси реабілітації після травм. Крім того, мікрочіп стане в нагоді в дослідницьких цілях.

Вконтакте
Pinterest