Шини для місячної поверхні

admin Новини технологій та техніки

Шини для місячної поверхніКомпанія Michelin розробила шини для місяцеходів нового покоління і надасть їх NASA для унікального проекту. Шину і диск виготовили з композитних матеріалів, це спільна розробка європейського та північноамериканського науково-дослідних центрів Michelin. Michelin співпрацює з NASA вже 20 років, розробляючи шини для шаттлів.

Компанія Michelin стоїть у витоків автомобілебудування й почала виробництво перших гумових шин в 1894 році. Епохи науки змінювали одна одну, накопичуючи досвід, удосконалюючи технології. Michelin пройшла весь шлях і, залишаючись лідером, веде за собою подальший розвиток технологій створення автошин.

Легке колесо Michelin Lunar Wheel засноване на безповітряному гібриді шини та колеса Tweel. Воно забезпечує гнучкість і рівномірний розподіл тиску на точку контакту з поверхнею, дозволяючи місяцеходу легко пересуватися по пухкій поверхні і місячним кратерам. Колесо може працювати з навантаженням в 3,3 рази більше, ніж перші колеса місяцеходу Apollo. Текстильний протектор, розроблений спільно з Університетом Клемсона і компанією Milliken & Company, забезпечує зчеплення навіть при дуже низьких температурах. Між іншим, а ці шини львів не сильно поступаються колесам луноходів.

До речі, цю нову технологію можна використовувати не тільки на Місяці, а й в інших областях, де потрібні мала вага і низький опір котінню. Колесо Michelin Lunar Wheel встановлять на луноробот Scarab Rover, оснащений буровим пристроєм, що вміє працювати в постійній темряві і при дуже низьких температурах і низькому енергоспоживанні. Його розробили для пошуку водню і кисню і можуть послати на Місяць вже в 2014 році. Також Michelin розробила колесо для місяцеходів Athlete і Chariot.

Вконтакте
Pinterest