Британці створили шоколадний 3D-принтер

admin Новини технологій та техніки

Британці створили шоколадний 3D-принтерУніверситет Ексетера у співпраці з Університетом Брунель і розробником програмного забезпечення Delcam розробили 3D-принтер, здатний друкувати вироби з шоколаду.

Сама технологія 3D-друку все ще залишається дивиною, але мало-помалу входить в наше життя. Принтери, що друкують вироби з пластику або металу з часом стануть доступні кожному - власне, вже зараз існують сервіси, де при бажанні можна замовити бюстгальтер або який-небудь сувенір, який приверне до вас пильну увагу копірастов.

Проте друк шоколадом істотно відрізняється від друку пластиком. Дослідникам було потрібно докласти чимало зусиль, щоб врахувати особливості цього примхливого матеріалу. Адже для нанесення кожного шару необхідно не тільки розплавити сировину, а й попередньо охолодити попередній шар, а також не пошкодити вже віддруковане.

Вчені підкреслюють, що конкурентною перевагою технології є можливість створення унікальних шоколадок за власними проектами. Софт для створення макетів шоколадок вже знаходиться в розробці. Крім того, у користувачів буде можливість ділитися створеними макетами через сайт, що також дозволить всім бажаючим створювати власні шоколадки не з нуля, а на основі готових зразків.

Відзначається, що в подальшому перелік матеріалів для друку може бути розширений. А з шоколаду вирішили почати з цілком зрозумілих причин: він недорогий, легко доступний і абсолютно безпечний. А головне - цей матеріал безвідходний, адже можна під'їдати за машиною весь виробничий брак, причому, прямо в робочий час і на робочому місці.

Вконтакте
Pinterest