Смартфони американських солдатів забезпечать тепловізорами

admin Новини технологій та техніки

Смартфони американських солдатів забезпечать тепловізорамиПрилади, здатні виявляти інфрачервоне випромінювання і відображати його на екрані мобільного пристрою або в оптичному прицілі гвинтівки, допоможуть знаходити противника в умовах низької видимості.

Проект Low Cost Thermal Imager Manufacturing (LCTI-M) зайвий раз підтвердить розхоже кліше про те, що американська вояччина - це ходячий набір датчиків. У ролі замовника виступає Управління перспективних досліджень Міністерства оборони США (DARPA).

Ініціатива буде реалізовуватися в два етапи: перша мета - розробити тепловізор з високою швидкістю обробки інформації для установки на зброю і приладові панелі транспортних засобів, друга - помістити прилад на «невеликі портативні платформи» (в DARPA так обізвали смартфони).

Майбутня розробка повинна не просто забезпечувати виявлення потенційних цілей, але й показувати, чи становлять вони загрозу для людей і техніки, - наприклад, чи є у людини в руках автомат або протитанковий гранатомет. Прилад повинен бути сумісним з існуючими системами сенсорів і важити не більше 25 грамів.(Цікаво - «Розумне» взуття і соціальні мережі)

Ще одна вимога - «low cost» (низька вартість) - закладено в назві проекту. Ціна кінцевого продукту не повинна перевищувати $ 500 - інакше він буде нерентабельним при масовому виробництві для військових потреб. Зате у разі успіху DARPA не буде заперечувати проти використання мобільного тепловізора у цивільних цілях.

Американська оборонка готова чекати працездатний прототип протягом трьох років.

Вконтакте
Pinterest