Sony анонсувала концепцію «розумних» електричних розеток

admin Новини технологій та техніки

Sony анонсувала концепцію «розумних» електричних розетокКорпорація Sony представила концепцію «розумних» розеток, які дозволять контролювати витрату електроенергії кожним підключеним до мережі приладом або абонентом.

Для роботи системи в розетку необхідно спочатку підключити спеціальний перехідник, що використовується для ідентифікації споживача і списання плати за енергію.

Sony розглядає два можливих варіанти: один передбачає використання технології бездротового високочастотного зв'язку малого радіусу дії NFC (Near Field Communication), а інший - беcконтактних смарт-карт FeliCa, робота яких заснована на застосуванні RFID-міток.

Передбачається, що технологія буде затребувана насамперед у громадських закладах: кафе, залах очікування вокзалів і аеропортів, готелях тощо У таких місцях відвідувачі найчастіше використовують електромережу будівлі для живлення, наприклад, ноутбука або підзарядки телефону. Система ідентифікації приладів, підключених до розеток, дозволить вирішити проблему безконтрольного споживання електроенергії. Крім того, технологія може знайти застосування в «розумних» будинках.

Поки система проходить всебічне тестування; про терміни її комерційного використання не повідомляється.

Вконтакте
Pinterest