У Туреччині з'явиться перша в світі сонячно-газово-вітряна електростанція

admin Новини технологій та техніки

Перша в світі сонячно-газово-вітряна електростанціяОб'єкт потужністю 522 МВт почнуть будувати поблизу міста Караман в цьому році. Запустити його повинні в 2015-му.Про старт проекту було оголошено 6 червня, енергетичним підрозділом американської корпорації General Electric GE Energy і нещодавно придбаним нею постачальником «сонячних» технологій eSolar.

Основу електростанції-гібрида складе типова система переробки природного газу: пальне спалюється в реактивній установці, що живить генератор, а вихлопні гази використовуються для виробництва пари, яка обертає парову турбіну. Остання теж вносить свою лепту в роботу генератора.

Нововведенням стане 76-метрова башта, оточена 25 тис. дзеркал розміром з хороший плазмовий телевізор. Комп'ютер змушує дзеркала фокусувати відбиваний сонячне світло на спорудженні, щоб закип'ятити розташовану там воду. Пара, що утворилася допомагає приводити в рух парову турбіну, скорочуючи потребу в природному газі.

Сонце і раніше використовували для отримання пари в подібних установках, проте в більшості випадків вода знаходилася в трубах, пофарбованих у чорний колір. Новий підхід дозволить збільшити температуру пара ще на 200 °С, що підвищує кількість виробленої електрики на одиницю площі.

Нарешті, вітряні установки, розміщені навколо об'єкта, збільшать загальну потужність на 22 МВт (450 МВт забезпечить переробка газу, 50 МВт - сонячна енергія). Ефективність електростанції складе 69%. Для порівняння: у типових газових установках цей показник не перевищує 30-50%.

Вибір американськими компаніями Туреччини (а в перспективі - Євросоюзу і Китаю) продиктований різницею в цінах на природний газ: тут він удвічі дорожче, ніж у США. Як відзначив глава департаменту термальної енергії GE Energy Пол Браунінг, від цінових коливань буде залежати частка енергії сонця в майбутніх гібридних електростанціях.

Вконтакте
Pinterest