Spiri: квадрокоптер з автономним пілотуванням

admin Новини технологій та техніки

Spiri: квадрокоптер з автономним пілотуваннямВ системі Kickstarter розпочато збір коштів на запуск виробництва компактного квадрокоптера Spiri з можливістю програмування.

Головна складова Spiri - бортовий міні-комп'ютер з двоядерним 1-гігагерцевим процесором на архітектурі ARM Cortex-A9. Пристрій наділений 4 Гб вбудованої флеш-пам'яті, адаптерами бездротового зв'язку Wi-Fi і Bluetooth, а також портом USB. В якості операційної системи обрана Ubuntu Linux зі спеціалізованою платформою ROS (Robot Operating System). Остання являє собою фреймворк для програмування роботів, який забезпечує такий функціонал, як апаратна абстракція, низькорівневий контроль пристроїв, реалізація часто використовуваних операцій, передача повідомлень між процесами та управління пакетами.

Передбачається, що користувачі зможуть управляти Spiri вручну за допомогою бездротового Wi-Fi-зв'язку або завантажувати готові програми для повністю автономного пілотування.

Під час польоту дрон може покладатися на різні датчики. У їх число входять акселерометри, гіроскоп, далекомір, магнітометр, акустичний сенсор і приймач системи супутникової навігації GPS. Є фронтальна камера з можливістю запису відео високої чіткості у форматі 720р і додаткова камера на днищі.

У рух літальний апарат приводиться чотирма 45-ватними безщітковими електродвигунами постійного струму. Пропелери діаметром 135 мм захищені кожухами з стрічки на основі вуглецевого волокна.

Вся конструкція важить приблизно 400 г, її габарити - 340×340×68 мм. Однією підзарядки акумуляторних батарей, як стверджується, вистачить на 15 хвилин польоту. Цікаво, що в автономному режимі роботи, коли запас енергії наближається до критичної позначки, Spiri самостійно повернеться до місця базування і опуститься на бездротовий індукційний зарядний майданчик.

За допомогою краудфандінга автори проекту надіються отримати $ 125 тис. Зараз залучено близько $ 11 тис., скарбничка закриється через 27 днів. Для тих, хто підтримає розробників на ранній стадії, квадрокоптер обійдеться в $ 520. Очікується, що постачання Spiri першого покоління почнуться в квітня 2014 року.

Вконтакте
Pinterest