Розроблено ще один спосіб перетворення інфрачервоного випромінювання Сонця на електрику

admin Новини технологій та техніки

Розроблено ще один спосіб перетворення інфрачервоного випромінювання Сонця на електрикуКомбінація барвників і наночастинок допомагає сонячним батареям підвищувати енергію інфрачервоних фотонів до того рівня, коли її можна буде конвертувати в електрострум.Нещодавно канадські фахівці запропонували розташовувати на фотоелектричній панелі два шари колоїдних квантових точок (CQD), кожен з яких налаштований на уловлювання або видимого, або інфрачервоного випромінювання. Вчені зі Стенфордського університету та їхні колеги з Центру досліджень та технологій компанії Bosch пішли іншим шляхом.

ІЧ-випромінювання характеризується меншою енергією і більш довгими хвилями в порівнянні з видимим світлом. Але ці параметри можна перетворювати за допомогою спеціальних барвників, абсорбуючих фотони і знову випромінювальних їх з тією довжиною хвилі і запасом енергії, з якими справляється звичайна кремнієва панель.

Ефективність технології збільшується, якщо додати металеві наночастинки, які виступатимуть в ролі оптичних вловлювачів і перенаправляти випромінювання на молекули барвників. Над ними зараз працює Стенфордська група Дженніфер Дайон.

Кінцевою метою є створення твердого однорідного матеріалу, пластину якого можна буде прикріпити до зворотної сторони батареї. Bosch планує отримати прототип пристрою, перероблюючого інфрачервоне випромінювання в ближньому діапазоні, через чотири роки, а на комерціалізацію розробки може піти від 7 до 10 років.

Яка буде ефективність нових батарей, поки точно невідомо, але вона явно пережене нинішні показники, які навіть з урахуванням останніх модифікацій не перевищують 20%.

Вконтакте
Pinterest