Запропоновано спосіб значного зниження енергоспоживання бездротових пристроїв

admin Новини технологій та техніки

новий спосіб скорочення споживання енергіїІнженери Хан Юй (Hang Yu), Лінь Чжун (Lin Zhong) і Ашутош Сабарвал (Ashutosh Sabharwal) з Університету Райса (США) запропонували спосіб значного скорочення споживання енергії мобільних пристроїв у режимі бездротової передачі даних.

Дослідники пояснюють, що антени сучасних гаджетів випромінюють сигнал на всі боки. Це не лише призводить до надмірного використання заряду акумуляторної батареї, але й провокує інтерференцію хвиль, що негативно відбивається на якості зв'язку.

Для підвищення енергетичної ефективності вчені пропонують використовувати кілька антен для випромінювання сигналу у певному напрямку. Методика полягає в управлінні становищем діаграми спрямованості антени. Спосіб не новий і вже застосовується в базових станціях мобільних мереж і іншому великогабаритному обладнанні, проте в мобільній сфері він поки що не прижився.

Інженери показали, що, незважаючи на підвищення витрат енергії через використання більшого числа антен, загальне енергоспоживання системи передачі даних за рахунок вузькоспрямованого випромінювання може бути знижене. Так, дві антени дають виграш у 40%, а чотири - вже в 55%.(Цікаво: нова технологія 3-D дисплеїв )

Співробітники Університету Райса розробили експериментальне програмне забезпечення BeamAdapt, призначене для визначення оптимальних параметрів системи бездротової передачі даних. Разом з тим, визнають інженери, перш ніж стане можливою комерціалізація системи, потрібні додаткові дослідження.

У перспективі запропонований спосіб міг би знайти застосування в смартфонах, нетбуках, планшетах, рідерах та інших гаджетах.

Вконтакте
Pinterest