Страшна таємниця про вітрові турбіни: вони нешкідливі

admin Новини технологій та техніки

Страшна таємниця про вітрові турбіни: вони нешкідливіПрактично будь-яка технічна новинка викликає пересуди про її шкідливість для здоров'я. Мікрохвильові печі, телевізори, монітори, мобільні телефони (а також самі звичайні телефони на зорі їхнього існування), щогли стільникового зв'язку, Wi-Fi, розумні лічильники електроенергії - все стає причиною занепокоєння.

Останній писк моди - вітрові турбіни, які, якщо вірити всім вигадкам, по своїй згубності можуть посперечатися з капами єгипетськими. Стверджують, що вони призводять до раку, вроджених вад розвитку та всякого роду проблем з психікою, не кажучи вже про сиве волосся, хронічну втоми, втрату концентрації, збільшенні ваги, безсоння і раннього старіння в цілому. Кури перестають нестися, зникають дощові черв'яки, рогата худоба і кози мруть в страшних муках.

А виною всьому - «Блукаюча електрика».

Фахівці в галузі охорони здоров'я відзначають, що істерія має всі ознаки звичайного психозу: потік дезінформації, за яким деколи вгадується рука лобістів викопного палива, здатний довести до нервового розладу чутливу і не дуже грамотну людину.

Медики сумніваються в тому, що вітрові турбіни шкідливі для здоров'я, з наступних причин. По-перше, вітряки з'явилися близько 20 років тому, і тепер по всьому світу встановлено близько 200 тис. агрегатів. Але вперше про те, що вони стають причиною хвороб, заговорили тільки через десять років, коли дует сільських лікарів з Великобританії і Австралії виступив з гучною заявою, яку розтиражували газети і яка так і не з'явилася в наукових журналах. Турбіни звинувачувалися у викликанні хронічних захворювань на зразок раку легенів і шкіри, цукрового діабету, розсіяного склерозу, а також інсульту. Одна з верховних жриць нової релігії Сара Лорі з Австралії стверджує, що вам достатньо постояти на біля вітряка хвилин двадцять. Але де ж епідемія, яка за таких умов була б неминучою?

По-друге, вітрові ферми створюються лише в окремих регіонах, і практично всі працюють без скарг з боку місцевого населення. Лише деякі стають об'єктом анафеми, причому ще до введення в експлуатацію. Чому жителі Німеччини і Данії майже не скаржаться? Чому скарги рідкісні в Західній Австралії, але широко поширені на сході Зеленого континенту?

Противники вітроенергетики охоче визнають, що хворіють не всі: погано стає лише найбільш сприйнятливим. Як же тоді пояснити існування цілих областей і країн з абсолютно несприйнятливим населенням?

Впадає в очі наступне: скаржаться в основному ті, кому ще не вдалося вигідно продати або здати в оренду свою землю гірничодобувним і енергетичним компаніям. Австралійське село в такому занепаді, що іноді це єдиний шанс поправити свої справи.

Опоненти стверджують, що власникам ділянок затикають роти застереженнями про конфіденційність, ось вони і не можуть повідати нам про хвороби. Однак люди, що бачили договори, як і слід було очікувати, не знайшли в них подібних вимог.

Поширюються апокрифічні оповіді про те, що багатьом довелося залишити домівки. Адреси цих нещасних чогось не додаються. Втім, важко сперечатися з тим, що зараз, у часи загасання сільського життя, деякі і справді кидають власність, яку не виходить продати, - факт, який чомусь проходить повз увагу людей, які заперечують зміна клімату.

Тим часом проведено вже 17 досліджень, які показали, що ризик вітроферм для здоров'я відповідає проектній документації та незначний.

Всі попередні побоювання з приводу небезпеки нової техніки для здоров'я розсмоктувалися, як тільки публіка звикала до нових апаратів. Хто зараз пам'ятає істерію навколо щогл стільникового зв'язку, пік якої в розвинених країнах припав на кінець дев'яностих?

Вконтакте
Pinterest