Створено безпілотний літак з посадкою на стіни

admin Новини технологій та техніки

Створено безпілотний літак з посадкою на стіниЛабораторія біометрії і гнучкого маніпулювання при Стенфордському університеті (США) експериментує з безпілотним літальним апаратом нового типу, здатним сідати на ... вертикальні поверхні.

Прототип дрона оснащений невеликим мотором з пропелером і спеціальними гачкоподібними зачепами зі сталі, що дозволяють утримуватися на стінах.

Запуск здійснюється вручну: людина попросту закидає апарат у потрібному напрямку. Вбудовані сенсори і процесор допомагають БПЛА визначити момент наближення до прямовисного майданчику, після чого проводиться підйом носової частини. Такий маневр дозволяє знизити швидкість польоту до пари метрів в секунду і здійснити зчеплення зі стіною.

Сівши на стіну, апарат може утримуватися на ній потрібний час. Активувавши пропелер і втягнувши зачепи, дрон самостійно відділяється від вертикальної поверхні і продовжує переліт. При цьому спочатку він рухається верхньою частиною фюзеляжу вниз, а перевертається тільки тоді, коли досягається необхідна стабільність польоту.

ЛА витрачає дуже мало енергії. У майбутньому його крила планується оснастити сонячними батареями, що дозволить заряджати акумулятор під час «паркування» на стінах.

Безпілотник з вертикальною посадкою може стати в нагоді для відеоспостереження і рятувальних операцій там, куди важко дістатися.

Крім того, в лабораторії створюється стрибучий робот, здатний на великі скачки. Прототип, виготовлений з легких матеріалів, використовує для запуску пружину з вуглецевого волокна. У момент відриву від землі крила складені назад; після стрибка вони розправляються, що дозволяє збільшити долає відстань.

Вконтакте
Pinterest