Створено перший безконтактний екран для хірургів

admin Новини технологій та техніки

Створено перший безконтактний екран для хірургівДослідники з Королівського коледжу при Лондонському університеті (Велика Британія) розробили екран, що вперше дозволяє хірургам бачити, управляти і маніпулювати зображеннями, включаючи рентгенівські знімки та результати УЗД-досліджень, без необхідності доторкатися до будь-яких кнопок або маніпуляторів.

Програмне забезпечення бере заздалегідь заготовлене їм 3D-зображення внутрішніх органів пацієнта і автоматично робить «з нього» кілька двовимірних знімків з різних точок зору: ось так, наприклад, грудна клітка виглядає зсередини при вигляді ззаду, збоку, спереду і т. д. При цьому 2D-зображення майже не відрізняються від рентгенівських знімків, що дозволяє лікарям без переучування аналізувати їх з будь-якого напрямку прямо в ході операції. Ну а безконтактний контролер, як легко здогадатися, базується на технології Microsoft Kinect, знайомої вам по приставці Xbox 360.

Важко переоцінити можливість безконтактності при управлінні системою - адже руки хірурга під час операції повинні залишатися стерильними. Багаторазова дезінфекція забирає час, а витрати усного інструктування асистента в стилі «прокрути сюди ... ні, сюди ... знову туди» зрозумілі без пояснень.

Нова система обертає зображення, грунтуючись на жестах і (опціонально) голосових командах, при цьому залишаючи руки хірурга вільними і стерильними. Том Керрел, судинний хірург, який брав участь у випробуваннях системи, зауважив: «Технологія особливо хороша тим, що дозволяє легко і точно контролювати зміну зображень, необхідних під час операції. Безконтактна взаємодія означає, що більше немає необхідності піддавати небезпеці або стерильність операційного поля, або безпеку пацієнта ».

В даний час система проходить клінічні випробування в лондонській Лікарні Сент-Томас; найближчим часом її візьмуться тестувати нейрохірурги.

Вконтакте
Pinterest