3D-телебачення без окулярів

admin Новини технологій та техніки

3D-телебачення без окулярівРозробка німецьких фахівців дозволить дивитися тривимірні трансляції в реальному часі без спеціальних окулярів та інших пристосувань.Сьогодні деякі власники 3D-моніторів змушені задовольнятися обмеженим списком передач. Основна причина криється в тому, що для отримання 3D-картинки відзнятий матеріал необхідно додатково обробляти, що позбавляє можливості спостерігати за «живими» трансляціями. При цьому для перегляду потрібні зовнішні пристосування - в основному окуляри різного принципу дії.

Безокулярна технологія, яка носить назву автостереоскопіі, вже застосовується. Вона заснована на використанні спеціальних лінз або параллаксного бар'єру, завдяки яким праве і ліве око бачать різний набір пікселів. Це і створює ілюзію об'єму. Недоліками автостереоскопіі є дорожнеча обладнання, жорсткі вимоги по відстані між глядачем і телевізором, а також втома очей після тривалого перегляду.

Інший підхід полягає в одночасній зйомці одного і того ж об'єкта великою кількістю відеокамер, встановлених під різними кутами - щоб зображення напливало одне на одне. Чим більше камер, тим «об'ємніша» картинка. Подібним способом можна транслювати, наприклад, футбольний матч або музичний концерт, але це непрактично, зауважує Фредерік Циллі з Фраунгоферовского інституту імені Генріха Герца.

Він і його колеги розробили стереоскопічний аналізатор (STAN), який здатний обробляти зняті кадри в реальному часі і імітувати зйомку з розташованих поруч 25 камер. Система в її нинішньому вигляді являє собою подобу планшетного комп'ютера з тачскрін-дисплеєм, на який встановлено програмне забезпечення для роботи з відеосигналом. З її допомогою оператори можуть здійснювати «конвертацію» звичайної зйомки в стереоформат. На жаль, швидкість обробки поки недостатня для повноцінної телевізійної трансляції, але пан Циллі впевнений, що це справа недалекого майбутнього.

Презентація останньої версії STAN відбулася на Міжнародній конференції з телерадіомовлення IBC 2011, що проходила 8-13 вересня у столиці Нідерландів Амстердамі.

Вконтакте
Pinterest