Телефони будуть працювати довше, заряджаючись світлом власних екранів

admin Новини технологій та техніки

Телефони будуть працювати довше, заряджаючись світлом власних екранівКоманда вчених з Кембріджського університету (Велика Британія) пропонує збільшити час автономної роботи мобільних пристроїв досить оригінальним чином - за допомогою захоплення світла, що розсіюється OLED-дисплеями через бічні грані екранів у напрямку стінок корпусу («втрачене» світло).

Захоплювати фотони передбачається за допомогою тонкошарових фотогальванічних комірок - просто кажучи, сонячних батарей, вбудованих в бічні грані дисплея.

Професор Арок Нейтан, керівник проекту, що розвивається при активній підтримці Інституту інженерів електротехніки й електроніки (IEEE), розповів The Engineer, що лише 30-40% світла, що генерується OLED-екраном, проходить через фронтальну поверхню і стає доступним для сприйняття користувачем, в той час як більша частина безповоротно втрачається, розсіюючись через бічні грані. Вчений і його колеги з канадської компанії IGNIS Innovation створили прототип пристрою, який здатний збирати «втрачене» світло, що проходить через межі екрану, і використовувати його для підзарядки батареї.

Дослідники, які починали роботу в Лондонському центрі нанотехнологій при Університетському коледжі Лондона, мріють, що коли-небудь їх методика, що дозволяє захоплювати не тільки світло, що генерується екранами, але і фотони зовнішнього освітлення, дозволить створити телефони і смартфони, що зовсім не потребують електричної розетки.

Учені часто літають у хмарах, відриваючись від тлінної землі з її фізичними законами та обмеженнями реальних, а не ідеальних матеріалів. Нам же, простим смертним, це не дуже властиво, а тому, згадавши про закон збереження енергії, про плачевно малі квантові виходи як матеріалів OLED-дисплеїв, так і будь-яких сонячних батарей, просто порадіємо за британських інженерів і побажаємо їм удачі в подальших зусиллях по досягненню свободи від розетки. Дослідники з групи пана Нейтана не приховують стурбованості з приводу подальших перспектив їх технології і відкривають деякі деталі.

За словами Армана Ануда, нинішні технології сонячних батарей дозволяють генерувати не більше 5 мВт, збираючи світло, втрачене стандартним 3,7-дюймовим екраном смартфона (для порівняння: енергоспоживання такого «монітора» знаходиться на рівні 10 Вт). Як кажуть, відчуйте різницю - як далеко нам до безрозеточной мобільності.

Електрика, що генерується сонячною батареєю, використовується не безпосередньо, а для заряду іоністору (він же суперконденсатор), який в свою чергу розряджається в батарею. Використання суперконденсатора дозволяє значно спростити і фізично зменшити електричну схему, але накладає додаткові умови на сам конденсатор і в першу чергу на його фізичні розміри, місткість і здатність до тривалого утримання заряду (при явно невеликих розмірах). Тут якраз до двору припали отримані саме в Кембріджському університеті тонкошарові конденсатори, здатні зберігати заряд досить довго для того, щоб батарея встигла ним скористатися.

Наступним важливим кроком має стати інтегрування описаної технології у виробництво справжніх промислових зразків смартфонів, щоб побачити, як ідея покаже себе в реальних польових умовах. Але поки, на думку наукового колективу, який запропонував цю технологію, занадто рано розслаблятися. Необхідно продовжувати пошуки нових матеріалів і думати над тим, як підвищити ефективність збору будь-яких форм розсіюваної енергії, включаючи енергію вібрацій і рухів тіла людини.

Енергія видиху, наприклад, втрачається без будь-якої користі ...

Вконтакте
Pinterest