Пристрій телеприсутності навчили передавати не тільки відео і звук, але і дотик

admin Новини технологій та техніки

робот для передачі ефекту телеприсутності TELESAR VТалантом транслювати доторки наділений японський робот для передачі ефекту телеприсутності TELESAR V.

Професор Сусуму Таті, очолює власну дослідницьку лабораторію при Університеті Кейо, був одним з піонерів технологій ефекту присутності. Ще в 1980-х він почав працювати над способами «перенесення» людини в місце, відмінне від того, де він фізично перебуває, за допомогою дистанційно керованих роботів.

Останнім досягненням пана Таті та його помічників стала роботизована система TELESAR V, яка представляє собою людиноподібний торс із головою й п'ятипалими руками. Корпус має сім ступенів свободи, у кожної кінцівки - також по сім, а у голови - на одну більше.

Оператор одягає шолом з 3D-дисплеєм і починає бачити очима робота, чути те саме, що і машина, а також керувати механічними руками як своїми власними. Більше того, він відчуває предмети, яких стосуються пальці, включаючи дрібні деталі на їх поверхні. Цей ефект досягається за допомогою сенсорів тиску і температури.

Учасник проекту Масахіро Фурукава каже, що імітація присутності не погіршується навіть на далеких дистанціях, хоча і не уточнює, який радіус дії робота.

TELESAR V явився публіці на симпозіумі Haptic Media 2011, який проходив з 7 по 9 жовтня в токійському музеї сучасної науки та інновацій Miraikan.

Вконтакте
Pinterest