Термоелектрогенератори допоможуть заощадити паливо

admin Новини технологій та техніки

Термоелектрогенератори допоможуть заощадити паливоНапівпровідникові матеріали, що володіють термоелектричними властивостями, обчислюються тисячами, проте далеко не всі вони можуть використовуватися на практиці. Досягти хоча б 5-відсоткову економію палива, будучи при цьому недорогим, високотехнологічним і малотоксичним, не здатний поки жоден з них.

Американська компанія BSST залучила до своїх здобутків автоконцерни BMW і Ford. «Порадившись», компанії замінили традиційно використовуваний в термоелектрогенераторах телурид вісмуту (містить дорогий телур; може нагріватися до 250 С) матеріалами на основі гафнію і цирконію. У результаті ефективність термоелектричного перетворення виросла на 40% - але це тільки належить довести випробуваннями, запланованими на кінець літа.

Дослідницький підрозділ General Motors пропонує використовувати скуттерудіти - арсеніди кобальту і нікелю. Вони дешевші теллурідов і більш стійкі до високих температур. Прототип системи, протестований на Chevrolet Suburban, показав, що здатний генерувати 350 Вт енергії, економлячи 3% палива.

Втім, виробництво термоелектрогенераторов на основі скуттерудітів вельми трудомістке й затратне по часу. До того ж установки виходять поки досить громіздкими. Інженер GM Грегорі Майснер вважає, що комерційне виробництво термоелектричних генераторів може початися лише років через чотири ...

Вконтакте
Pinterest