Toshiba представила крокуючого робота

admin Новини технологій та техніки

Toshiba представила крокуючого роботаПрезентація крокуючого чотириногого робота Toshiba найбільше запам'яталася програмним збоєм: при черговому кроці по сходах, що ведуть нагору, ПЗ робота зависло, і інженерам довелося перезавантажувати його. Що ж, всього лише експериментальний агрегат ... Але навіщо японці вивели його на публічний показ до повного налагодження?

Концепт, здається, не блищить видатними здібностями: при вазі 65 кг і вантажопідйомності в 20 кг він може інтенсивно рухатися всього дві години, що при максимальній (поки) швидкості ходьби в 1 км/год дає невелику дальність.

Навіщо він взагалі потрібен, запитаєте ви, коли є випробувані і надійні iRobot Warrior 710 і інші гусеничні машини, здатні працювати з аварійно-рятувальної спеціальності?

Відповідь проста: Toshiba вважає, що нинішні роботи недосконалі. У гусеничних пристойна прохідність, а колісні володіють високою швидкістю і економічністю. Але гусеничні при цьому ненажерливі, а колісні занадто малопроходимі. Та й гусеничні в цілому ряді випадків не можуть ефективно пересуватися по руїнах: при великій висоті уламків вони виявляться в положенні танка, оточеного стінами. Крокуюча система нового робота ще й електрична - на противагу гідравлічним BigDog і його нащадку LS3.

На думку Toshiba, електричні системи серйозно здешевлюють, спрощують і роблять менш великоваговим всього робота. Крім того, «ноги» вперше оснащені чутливими кінцівками з м'якого еластичного матеріалу, який як би пробує на дотик ступінь несучої здатності поверхні, на яку ставиться нога. В умовах хитких ступенів і підлог така риса не буде даремною.

До речі, як опція у робота розробляється «рука», здатна не тільки проводити самостійні маніпуляції з виносним дозиметром та іншими приладами, але і «нести», а потім і «випускати» меншого розміру розвідувального робота, який легко проникне в вузькі канали та повітреводи.

Вконтакте
Pinterest