У Європі запущено перший потяг, що використовує енергію сонця

admin Новини технологій та техніки

У Європі запущено перший потяг, що використовує енергію сонцяКриту ділянку колії в районі бельгійського Антверпена оснастили сонячними батареями. Вироблюваної ними електрики достатньо для живлення двигуна швидкісного поїзда та залізничної інфраструктури

Тунель довжиною 3,6 км на лінії Париж - Амстердам був споруджений не для того, щоб «пробити» гору наскрізь, а з природоохоронною метою. Справа в тому, що тут розташований заповідний ліс, і дах над залізницею покликана захистити склади від падаючих іноді дерев, які заборонено вирубувати.

Тепер тунель став ще екологічніше: бельгійська компанія Enfinity закріпила на ньому 16 тис. фотоелектричних панелей загальною площею 50 тис. кв. м. Вони виробляють 3,3 ГВт на годину - цього достатньо для забезпечення енергією всіх поїздів в Бельгії на один день у році.

Фредерік Сакре, представник компанії Infrabel, керуючої з/д-мережею країни, уточнив, що електрика буде використовуватися не тільки для руху самого локомотива, але і для живлення вагонних розеток, систем освітлення та сигнальних пристроїв. Вокзал Антверпена теж отримає свою енергодолю.

Проект обійшовся в досить значні € 15600 тисяч, але чого не зробиш заради турботи про навколишнє середовище! Зате обсяг викидів вуглекислого газу скоротиться за найближче десятиліття на 20 тис. т з гаком.

Перший потяг по «зеленій» залізниці вирушив з Антверпена у бік кордону з Нідерландами вчора, 6 червня.

Вконтакте
Pinterest