У Непалі випробували нову технологію NASA з порятунку життів людей

admin Новини технологій та техніки

Нова технологія, розроблена Міністерством внутрішньої безпеки США (DHS) і NASA, допомогла врятувати життя чотирьох людей, які опинилися під завалами після потужного землетрусу, що стався в Непалі в кінці минулого місяця. Прототипи приладів FINDER, здатні виявити людину за його серцебиттям, були доставлені в країну відразу ж після стихійного лиха. Вперше технологія була застосована в польових умовах.

У Непалі випробували нову технологію NASA з порятунку життів людей.

Назва FINDER – Finding Individuals for Disaster and Emergency Response – говорить сама за себе: «пошук людей в результаті надзвичайної ситуації або стихійного лиха».

Технологія, розроблена в 2013 році, використовує мікрохвильовий радар для виявлення биття серця людини на глибині до 9 метрів під уламками, до 6 метрів під бетоном і до 30 метрів на відкритому просторі.

Справжнє випробування для будь-якої технології – це те, наскільки добре вона працює в реальних умовах. Звичайно, ніхто не хоче, щоб траплялися лиха, але інструменти на зразок цього розробляються, щоб допомогти людям, коли збуваються найгірші жахи, — заявили у відомстві.

Землетрус в Непалі забрала життя понад 7,7 тисячі людей і зруйнував сотні тисяч будинків.

Вконтакте
Pinterest