У Норвегії запатентований корабель-вітрило

admin Новини технологій та техніки

У Норвегії запатентований корабель-вітрилоВ останнє десятиліття дорожнеча палива змусила торгові судна, включаючи масові контейнеровози, в прямому сенсі зменшити швидкість, що подовжило час перевезення товарів. Щоб компенсувати це, багато кораблебудівників знову намагаються приборкати енергію вітру.

На жаль, тут виникає безліч проблем. Щогли повинні займати на палубі деяке місце, плюс у дійсно великих суден площа вітрил повинна бути титанічною - в десятки разів більше чайних кліперів минулого. А ще прибирання і розгортання вітрил будь-якої форми зобов'язане бути швидким і не вимагати збільшення екіпажу.

Щоб убити одним каменем відразу всіх названих зайців, норвезькі проектанти з фірми Lade AS запатентували абсолютно новий корпус судна - одночасно граючий роль... вітрила.

Концепт Vindskip вкрай незвичайний: він використовує найбільш вигідне розміщення вітрила, коли те не перпендикулярне напрямку вітру ( вітрила натягнуті від одного борту до іншого), а йде уздовж нього ( від корми до носа ). По суті, «вітрилом» тут є аеродинамічний профіль NACA 16-018

У підсумку площа такого вітрила виходить величезною. За розрахунками виходить, що з довжиною в 190,5 м, шириною в 34,5 м і висотою в 33 м площа вітрила-корпусу буде дорівнювати 5 957 м ³. Отже, навіть при бічному вітрі в 19 м / с, що дме під кутом 30 °, судно в середньому взагалі не потребуватиме звичайного мотору, тим самим значно заощаджуючи паливо.

Звичайно, все це чудово, але що вітрило висотою в 11 поверхів зробить з плавзасобом в хороший ураган ? Проте в патенті зачіпається і це питання.

Щоб врівноважити вплив вітру збоку і мати можливість плисти, навіть якщо вітер несприятливий, винахідники передбачили чотири невеликих поздовжніх крила, що поєднують в собі заодно і функції стабілізуючих швертів.

Крила під водою приблизно в двадцять разів менше надводного аеродинамічного профілю через принципово іншу щільність середовища. Для імунізації опору і максимальної ефективності в генерації гідродинамічної підйомної сили вони теж спрямовані уздовж корпусу корабля, а не впоперек. Отже, судно зможе компенсувати небажаний вплив вітру протидією керованих по куту відхиленню підводних крил.

Ну що ж, потонути, здається, не вийде. Але як бути з небажаним вітром ?

Вчені підкреслюють: вже існує ПЗ, що дозволяє змінювати маршрут таким чином, щоб максимально використовувати вітер при русі вперед, як це робили капітани тих же чайних кліперів, що йшли не по прямій, а по напряму, де швидкість вітру була максимальна.

На випадок повного штилю на борту передбачена система «гвинт - електромотор», джерелом живлення для якої служить генератор, що працює на зрідженому газі.

Вконтакте
Pinterest