У США анонсовані продажі незвичайного електроциклу

admin Новини технологій та техніки

У США анонсовані продажі незвичайного електроциклуОдномісний електромобіль Eggasus - дуже незвичайне явище для ринку США: невеликий, недорогий ... Одним словом, неамериканський.

Один пасажир, три колеса, яйцеподібний вигляд і назва, складена зі слів «яйце» і «Пегас». Місцеві маркетологи, напевно, хапаються за голови. На що ж сподівається виробник - невелика однойменна компанія, яка оголосила про те, що продажі почнуться восени?

Одне крісло, всепогодна закрита кабіна, переднє провідне мотор-колесо, помірно тоноване скління, приладова панель у вигляді дисплея - все це естетика. Істинний гасло Eggasus - практичність, її-то і позиціонують як козирь нового транспортного засобу.

Дальність ходу в 80 км, швидкість - до 40 км/год, причому, як легко здогадатися, швидкість обмежена спеціально. Менший показник не тільки підвищує запас ходу і стійкість, але і знижує сертифікаційні вимоги. Технічно Eggasus і так триколісний скутер з електромотором і літієвими батареями, а з такою граничною швидкістю він майже повністю обходить сертифікаційні перешкоди, розставлені вимогливим американським законодавством.

Рішення зробити одне колесо спереду і два ззаду формально зменшує стійкість трицикла, проте інакше висока (майже вертикальна) посадка водія-пасажира створила б серйозне проблеми на осях: двигун і батареї позаду зайво розвантажили б передню частину, зробивши її нестійкою. Тут же акумулятори знаходяться ззаду, під сидінням, а мотор - спереду.

Особливістю Eggasus в порівнянні з більшістю Електротрицикл-капсул є відносно об'ємне місце в «салоні» - особливо у висоту. Та й саме сидіння точніше було б назвати кріслом-диваном - таке воно велике. А все тому, що H-point - точка розміщення стегон сідока - обрана дуже високо, і навіть невеликої довжини кабіни вистачає для зручного розміщення ніг.

Звичайно, використовувати Eggasus як єдиний засіб особистого транспорту можна тільки в тому випадку, якщо ви проживаєте в місті, причому з теплим кліматом і малосніжними зимами. Ні дальність, ні швидкість не дозволять вам з комфортом проїхати більше 50 км в одну сторону: хто з вас погодиться витратити 2:00 на 80 км? Але в міських пробках це непоганий варіант, та й на парковці, по запевненнях виробника, на місці, займане звичайним автомобілем D-класу, поміщаються аж дванадцять Eggasus.

В активній розробці знаходиться і повністю безпілотна версія Електротрициклу, якій конструктори сподіваються розширити цільову групу за рахунок тих водіїв, які хотіли б не просто продиратися крізь пробки в компактному транспортному засобі, здатному проїхати там, де пройде мотоцикл, але й не бажають при цьому експлуатувати обридшу пару «газ-гальмо».

І тим не менш у проекту не було б особливих шансів, якби не ціна. $ 5000 за повноцінний електротранспортний засоб із закритою кабіною - не занадто багато, тим більше в США. Та й водійське сидіння нагадує скоріше домашнє крісло, що значно комфортніше «сідла» звичайного скутера.

Вконтакте
Pinterest