У США розробляється автоматична система запобігання ДТП

admin Новини технологій та техніки

Автоматична система запобігання ДТПДослідники розраховують, що в критичній ситуації автомобільна електроніка зможе взяти під свій контроль керування транспортним засобом і запобігти аварії.Хоча до автомобілів-роботів, що абсолютно не потребують водія, ще далеко, провісники цього вже є. Це і круїз-контроль, і парктроник, і кілька інших допоміжних систем.

Головна проблема, з якою стикаються розробники подібної електроніки, - не переборщити з захисними механізмами. Адже якщо пристрій буде постійно сигналізувати про потенційні, але надто малоймовірні погрози, поїздка перетвориться на кошмар. Тому фахівці Массачусетського технологічного інституту (MIT) Раджив Верма і Домітілла дель Веккіо застосували механізм передбачення поведінки учасників трафіку, заснований на теорії ігор.

Вони розділили процес водіння на дві фази - прискорення і гальмування. Залежно від фази і швидкості руху (перший параметр можна передбачити, другий - відстежити за допомогою датчиків) неважко визначити межі області, в межі якої потрапить автомобіль через певний проміжок часу. Якщо два транспортних засоби виявляються всередині невеликий критичної зони, вірогідність зіткнення велика. Технологія, над якою працюють інженери MIT, повинна запобігти попаданню машини в цю зону.

В експериментах з участю восьми добровольців і пари іграшкових автомобільчиків (один автономний, другий з пультом управління) було змодельовано 100 дорожньо ситуацій, і в 97 з них зіткнення вдалося уникнути завдяки «розумним» діям машинки-робота. У двох випадках зафіксовано обопільне входження в критичну зону, а ще в одному іграшки все-таки врізалися один в одного.

Тепер фахівцям належить співвіднести свою систему зі швидкістю людської реакції, щоб автоматика знала, коли можна відправити просте попередження, а коли настала черга брати ситуацію в свої руки, доповнити її сенсорами погоди і дорожньої ситуації, а також провести випробування на повнорозмірних авто за участю живих водіїв .

Попередні результати роботи з'являться в журналі IEEE Robotics and Automation Magazine.