У США випробуваний літак-сенсор

admin Новини технологій та техніки

У США випробуваний літак-сенсорМініатюрний некерований дрон падає з висоти на ворожу територію і здобуває розвідувальну інформацію.Пентагон обожнює електронну розвідку, у тому числі за допомогою датчиків різного призначення, які американські бійці змушені вручну встановлювати поблизу місця дислокації противника. Військово-морська дослідна лабораторія (NRL) запропонувала оригінальний спосіб виконання цього завдання без участі людини.

Інженери NRL побудували і випробували мініатюрний (з розмахом крила близько 25 см) безпілотник під назвою CICADA (абревіатура від Close-In Covert Autonomous Disposable Aircraft), який відправляється у вільне падіння з борту літака материнського - скажімо, більшого автономного апарату.

Хоча у штучної «цикади» немає власного рушія, вона може підтримувати досить стабільний політ за допомогою простих навігаційних приладів - GPS-датчика і двовісьного гіроскопа. Звалившись в природний «штопор», літачок спускається по спіралеподібній траєкторії і приземляється поруч із заданою точкою.

Цікаво, що верхньою частиною корпусу служить звичайна друкована плата, на якій змонтовані електронні компоненти. Вона забезпечує додаткову жорсткість, а в цілому така конструкція проста і дешева у виготовленні. Розміри плати можна варіювати в залежності від числа і величини сенсорних пристроїв, які необхідно встановити на міні-дрон.

Днями NRL повідомила про результати фінальних випробувань CICADA, проведених 1 вересня на полігоні Yuma Proving Grounds. У серії з восьми тестів легкий безпілотник Tempest, що несе під крилами пару «цикад», було піднято за допомогою метеозонду на висоту більше 17 км. Звідти він прямував в точку скидання свого вантажу. У середньому відхилення CICADA від цілі склало 4,6 м. Розробники вважають це прийнятним показником і кажуть, що технологія вже готова до застосування в реальних умовах.

Вконтакте
Pinterest